magyar ismeretterjesztő sorozat
4. AZ OROSZ ÉS A SZOVJET NÉMAFILM
Előadó: Geréb Anna
Az orosz és a szovjet némafilmben látott filmrészletek listája:
A cártól Leninig (From Tzar to Lenin) - 1937. r.: Hermann Axelbank
Sztyenka Razin, az orosz betyár (Sztyenka Razin, Ponyizovaja volnyica) - 1908. r.: Vlagyimir Romaskov
Orosz lakodalom a XVI. sz-ban (Ruszszkaja szvagyba 16 sztoletyija) - 1908. r.: Vaszilij Goncsarov
Szevasztopol védelme (Oborona Szevasztopolja) - 1911. r.: Vaszilij Goncsarov
A tücsök és a hangya (Sztrekoza i muravej) - 1912-13. r.: Vlagyimir Sztarevics
A nagy öreg futása (Uhod Velikovo sztarca) - 1912. r.: Jakov Protazanov
Rettenetes Iván cár (Car Ivan Vasziljevics Groznij) - 1915. r.: Alekszandr Ivanov-Gaj
A hattyú halála (Umirajuscsij lebegy) - 1916. r.: Jevgenyij Bauer
A diadalmas sátán (Szatana likujuscsij) - 1917. r.: Jakov Protazanov
Életet az életért (Zsizny za zsizny) - 1916. r.: Jevgenyij Bauer
Szergij atya (Otyec Szergij) - 1917. r.: Jakov Protazanov
Riadó (Nabat) - 1917. r.: Jevgenyij Bauer
Ukrán híradó II. - 1918-19.
Világ proletárjai egyesüljetek! (Proletariji vszeh sztran szojegyinyajtyesz!) - 1919. r.: Borisz Szuskevics
A film kulisszatitkai (Kuliszi ekrana) - 1917. r.: Georgij Azagarov
A kisasszony és a huligán (Barisnya i huligan) - 1918. r.: Jevgenyij Szlavinszkij, Vlagyimir Majakovszkij
Polikuska - 1919. r.: Alekszandr Szanyin
Vörös ördögök (Krasznije gyavoljata) - 1923. r.: Ivan Peresztiani
Mr. West rendkívüli kalandjai a bolsevikok országában (Nyeobicsajnije prikljucsenyija misztyera Veszta v sztranye bolsevikov) - 1924. r.: Lev Kulesov
Aelita - 1924. r.: Jakov Protazanov
Filmszem (Kinoglaz) - 1924. r.: Dziga Vertov
Ember a felvevőgéppel (Cselovek sz kinoapparatom) - 1929. r.: Dziga Vertov
Glumov naplója (Dnyevnyik Glumova) - 1923. r.: Szergej Eizenstein
Sztrájk (Sztacska) - 1925. r.: Szergej Eizenstein
Patyomkin páncélos (Bronyenoszec Patyomkin) - 1925. r.: Szergej Eizenstein
Sakkláz (Sahmatnaja gorjacska) - 1925. r.: Vszevolod Pudovkin
A szerelem gyümölcse (Jagodka ljubvi) - 1926. r.: Alekszandr Dovzsenko
Az anya (Maty) - 1926. r.: Vszevolod Pudovkin
Zvenyigora - 1927. r.: Alekszandr Dovzsenko
Október (Oktyabr) - 1927. r.: Szergej Eizenstein
Szentpétervár végnapjai (Konyec Szankt-Peterburga) - 1927. r.: Vszevolod Pudovkin
Régi és új (Sztaroje i novoje) - 1929. r.: Szergej Eizenstein
A föld (Zemlja) - 1930. r.: Alekszandr Dovzsenko
A köpönyeg (Sinyel) - 1926. r.: Grigorij Kozincev, Leonyid Trauberg
Ágy és dívány (Tretya Mescsanszkaja) - 1926. r.: Abram Room
Kislány kalapdobozzal (Gyevuksa sz korobkoj) - 1927. r.: Borisz Barnet
A cár utolsó alattvalója (Oblomok imperija) - 1929. r.: Fridrith Ermler
Habarda, avagy félre az útból (Habarda) - 1931. r.: Mihail Csiaureli